Στις 27 Ιουλίου κυκλοφορεί το StarCraft 2

Γενικά για games, previews, reviews, νέες κυκλοφορίες.
Post Reply
DiM
HEAT Συντονισμός
HEAT Συντονισμός

Στις 27 Ιουλίου κυκλοφορεί το StarCraft 2

Post by DiM » 04 May 2010, 15:10

Όπως ανακοίνωσε η Blizzard, το πολυαναμενόμενο StarCraft 2, θα βρίσκεται στα ράφια των καταστημάτων στις 27 Ιουλίου σε έκδοση για PC και Mac.

Tο StarCraft 2: Wings of Liberty αναμένεται να θέσει νέα δεδομένα στη κατηγορία παιχνιδιών στρατηγικής σε πραγματικό χρόνο όπως ακριβώς είχε κάνει ο προκάτοχος του δώδεκα χρόνια πριν. Οι τρεις φυλές από το πρώτο παιχνίδι, protoss, terrans και zerg επιστρέφουν ενώ η σόλο εκστρατεία συνεχίζει την ιστορία του StarCraft: Brood War μέσα από 29 νέες αποστολές.

Φυσικά ο τομέας του multiplayer αναμένεται να κυριαρχήσει, με τη Blizzard να προχωρά σε ανασχεδιασμό του battle.net, της υπηρεσίας μέσω της οποίας φιλοξενούνται οι διαδικτυακοί αγώνες όλων των παιχνιδιών της. Στη νέα έκδοση του battle.net περιλαμβάνεται η δυνατότητα φωνητικών εντολών, achievements, παρακολούθηση στατιστικών και πολλών άλλων ακόμη.

StarCraft 2 Official Site
MarketWatch
Image

''ΉΤΑΝ Η ΖΩH ΜΟΥ ΚOΛΑΣΗ HΡΘΑ ΣΤΟΥΣ HEAT ΚΑΙ ΓΊΝΕ ΑΠOΛΑΥΣΗ,
ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΟΥΝΑ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΕ AΛΛΕΣ CLAN ΠΕΡΙΠΛΑΝΙΟΜΟΥΝΑ.'' Clopyleft © DiM

dfk_7677
HEAT Συντονισμός
HEAT Συντονισμός

Re: Στις 27 Ιουλίου κυκλοφορεί το StarCraft 2

Post by dfk_7677 » 04 May 2010, 18:40

Κρίμα που δε μου αρέσουν τα RTS.
"Hello! This is the ex-ypodikas speaking"

0v3rm1nD
Registered User

Post by 0v3rm1nD » 08 May 2010, 04:05

Όντως κρίμα :P. Το πρώτο ήταν επική παιχνιδάρα και δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από το δεύτερο. One Blizzard to rule us all !!!
Awaken my child, and embrace the glory that is your birthright. Know that I am the Overmind; the eternal will of the Swarm, and that you have been created to serve me.

Papercut_GR
HΕΑΤ Μέλος
HΕΑΤ Μέλος

Post by Papercut_GR » 18 May 2010, 12:38

Εγώ είμαι μεγάλος fun των RTS και βέβαια έχω παιξει πολύ το Starcraft 1.

Δεν έχω παίξει κάποιο demo, αλλα ελπίζω το Starcraft 2 εκτός απο ωραία γραφικά να έχει και καλό στήσιμο στις μονάδες και στο balance.
Είναι κουραστικά τα RTS που έχουν δεκάδες κτήρια, αναβαθμίσεις και μονάδες χωρίς να έχουν πραγματικό νόημα. Όλοι επιλέγουν να δημιουργούν συγκεκριμένες μονάδες κατα εκατοντάδες, να κάνουν rush και να καθαρίζουν το παιχνίδι σε 5 λεπτά.

Επίσης ελπίζω στις μάχες να έχει δυναμικό περιβάλλον και για λόγους γραφικων αλλα και για λόγους τακτικής.

Θεωρώ ότι τα σύγχρονα RTS πρέπει να δίνουν βαρύτητα στην στρατηγική και όχι στο ποιος παίχτης πατάει πιο γρήγορα το αριστερό πλήκτρο.

Θα το δοκιμάσουμε και θα δουμε.

Post Reply